1 czerwca odziały Toruńskiego Imperium Star Wars, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars oraz Manda’Yaim wybrały się do centrum handlowego Wzorcownia we Włocławku by uświetnić imprezę z okazji dnia dziecka.

Zaraz po przybyciu na miejsce otrzymaliśmy wygodne lokum do przebierania się. Był to nieczynny sklep odzieżowy. Kiedy przebraliśmy się i wyszliśmy na plac przed centrum, znaleźliśmy się w centrum zainteresowania. Powitała nas ogromna ilość mieszkańców Włocławka wyposażona w aparaty fotograficzne. Pani prowadząca imprezę pojawiła się z mikrofonem i na publicznym forum wyjaśnialiśmy na czym będzie polegać nasza akademia Jedi.

Tak wiec, z marszu pierwsza ekipa dzieciaków została przebrana za padawanów, a instruktorzy w postaci Mynocka, Vhipir i Gai zaczęli pokazywać techniki władania mieczem świetlnym, reszta ekipy spacerowała w strojach po terenie pozując do niewyobrażalnie dużej ilości zdjęć. Nasze działania trwały od 11.30 do 17.00 z drobnymi przerwami na uzupełnienie płynów. Pogoda dopisała i słońce świeciło przez większość czasu.

Niespodzianka spotkała nas w drodze powrotnej. Potężna burza z ulewą i gradem uderzyła z taką mocą, że ledwo było widać drogę przed nami, była to jedna z większych atrakcji tego dnia.

Impreza bardzo udana, a zorganizowane przez nas atrakcje cieszył się dużym zainteresowaniem.