?Jeżeli chcemy na zawsze pozostać razem, przemawiać jednym głosem i działać ramię w ramię, Republika musi się zmienić. Musimy ewoluować. Wzrastać. Musimy w istocie stać się imperium, zatem stańmy się Imperium także z nazwy! Jesteśmy pierwszym Galaktycznym Imperium!?

Mathew Stover ? Zemsta Sithów

Toruński Fanklub Star Wars, znany jako Toruńskie Imperium powstał 11 listopada 2007 roku. Zaczęło się od forum internetowego, które wkrótce zgromadziło amatorów Gwiezdnej Sagi z grodu Kopernika i okolic.

Kim jesteśmy? Tworzymy grupę ludzi, którzy chcą dzielić się pasją, miło spędzać razem czas i świetnie się przy tym bawić. Tworzymy stroje rodem z wszechświata Star Wars, które pomagają wczuć się w klimat Sagi i uświetniają organizowane przez nas imprezy. Regularnie trenujemy techniki walk na miecze świetle. Staramy się, aby każdy znalazł w naszym fanklubie coś dla siebie bo chcemy być różnorodni jak wszechświat Gwiezdnej Sagi.

Bierzemy udział w jak największej ilości spotkań miłośników Gwiezdnych Wojen i fantastyki w ogóle. Regularnie przedstawiamy punkty programu na toruńskich imprezach takich jak Copernicon oraz Zahcon i Toruńskie Dni Fantastyki, a także poza Toruniem na Pyrkonie, Dniach Fantastyki we Wrocławiu, Polconie i innych. Współorganizowaliśmy obchody 30-lecia polskiej premiery Star Wars, które odbyły się w Toruniu. Spotkanie to, ochrzczone mianem StarForce przyciągnęło mnóstwo uczestników z różnych zakątków kraju. Była to pierwsza edycja ogólnopolskiego zlotu miłośników fanów Gwiezdnych Wojen, który był organizowany w Bydgoszczy i Toruniu. Wspieraliśmy wszystkie edycje tej imprezy i co roku przyciągała ona tysiące fanów w różnym wieku. Organizowaliśmy premierę Wojen Klonów oraz pierwszego epizodu Gwiezdnych Wojen w 3d w toruńskim kinie Cinema City. Cały czas intensywnie działamy w regionie, jak i na terenie całego kraju. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach i mamy nadzieję, że pomysłów ani chęci nam nie zabraknie. Bo Star Wars to nie tylko filmy, książki, gry czy komiksy ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą wspaniały fandom, o czym wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać. Chcemy być jego ważną częścią.

Kontakt

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, tutaj znajdziesz namiary na nasz sztab.Przeczytaj

Przeczytaj Regulamin

Poznaj zasady Toruńskiej Placówki Imperialnej.Przeczytaj