4 grudnia gościliśmy z wizytą w DomuKultury! na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Miał to być mikołajkowy prezent dla dzieci, które chodzą do tamtejszej świetlicy.

Już na wejściu widać było, że nasi nowi, mali przyjaciele bardzo się cieszą z odwiedzin – co chwilę pukali i pytali, kiedy zaczynamy i skończymy się przebierać. Na początek przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o Gwiezdnych Wojnach – tu musimy pochwalić uczestników za odwagę i niemałą wiedzą o sadze.

Punktem późniejszym miały być kalambury, jednak duże zainteresowanie mieczami świetlnymi sprawiło, że Przemek postanowił poprowadzić Akademię Jedi. W związku z tym, że magicznym sposobem znalazło się kilka mieczy treningowych – dzieciaki poznały podstawowe ruchy szermiercze i dowiedziały się, jak parować ciosy, osłaniać się i atakować.

Jednocześnie Gaja czuwała nad naszym Force Trainerem, pozwalającym sprawdzić, czy w danej osobie drzemie moc Jedi – z tego także dzieci korzystały chętnie.

Bardzo dziękujemy również pozytywnej ekipie z DomuKultury! – a Was zapraszamy do odwiedzenia ich fanpage’a, ponieważ nie jest to typowa placówka kulturalna. DomKultury! narodził się jako inicjatywa oddolna i działa w formie fundacji, bardzo dużo robiąc na Bydgoskim Przedmieściu, które przez władze miasta pod względem kulturalnym jest traktowane nieco po macoszemu.

Udział w wydarzeniu wzięli: Gaja, Marta, Kacper, Mati, Przemek i Hubert.

PS. Zdjęcia wyglądają jak wyglądają, ale ważne, że są 😉

DSC00821 DSC00822 DSC00824 DSC00833 DSC00839